European Roundnet Championship 2017, Belgie

První evropský šampionát se konal v belgickém Lommelu. Jeli jsme v 6 – 3 týmy (Kuba a Jirka – Seshivany, Sába a Gabča – The Saga Continues a Marek s Martinem – Jimmy a Timmy).

Vyrazili jsme v pátek ráno a do Lommelu dorazili odpoledne. Už předem jsme si zarezervovali bungalow pro 6 osob. Když jsme dostali kartičky k vstupu a přišli jsme k našemu domečku, byli jsme fakt mile překvapení. Tři pokojíčky, společný obývák a kuchyň – a k tomu všemu plná lednice (na snídani). Včetně nutelly (!!!), bájo. Ještě ten den jsme si prošli okolí a kluci nám pogrilovali maso na večeři. Abychom na další den měli dostatek sil B).

V sobotu jsme v půl 9 ráno vyrazili na nedaleký stadion. Předtím jsme si ještě došli pro pečivo na snídani, Kuba udělal kávu a byli jsme ready. Tahle varianta nás trochu zamrzela, protože se původně mělo hrát v kempu na pláži. Bohužel v pátek i sobotu celkem dost pršelo, tak to nešlo jinak. Hala byla sice velká, ale nevešlo se tam více než 12 setů, tuším. Když jsme přijeli, přivítal nás hnedka u dveří bárek se snackem a kávou. Další milé překvapení. Každopádně jsme se převlíkli a hráli jsme až do sedmi do večera.

Hrálo se systémem Swiss Draw – mělo se hrát celkem 8 kol, ale bohužel se to nestíhalo a hrálo se jich jen 6 a byli jsme rádi, že jsme to stihli. JT si vedli dobře, Seshivany narazili na celkem těžké soupeře a The Saga Continues měla zase trochu lehčí soupeře. Systémem Swiss Draw to mělo být zohledněno, ale výsledky nám ani ten den nesdělelili. Během dne jsme si koupili super bagetky na oběd a večer byla ještě na stadionu večere – skvělá pasta s výběrem 3 různých druhů omáček (nebudu vám vyprávět, jaký labůžo to bylo). Tohle měli pořešené fakt skvěle. Večer byla taková menší party – teda my bychom to uplně jako party nenazvali, spíš takové posezení. Ale většina šla brzo spát, včetně nás, protože další den se hrálo už od půl 9.

Zleva – Lario a Muigi, Soren a David z Optik Booom

V neděli se teda úplně komfortně nevstávalo – všechno bolelo. Čerstvé pečivo a káva mě ale z postele celkem rychle zvedly:). V půl deváte jsme dorazili na pláž – sice foukalo a byla trochu zima, ale svítilo sluníčko a byla tam už takhle brzo skvěla atmosféra. Až tady nám Kobe (organizátor) řekl, kdo je v horním (32 nejlepších týmů) bracketu a kdo v dolním. Nevíme, podle čeho nakonec umístění udělali, ale dostali se tam jen JT a Saga, Seshivany museli ovládnout spodní bracket. Hráli jsme ještě dalších několik zápasů až do cca dvou hodin. Můžu vám teda říct, že jsem toho měla celkem dost. Bolely mě nohy tak, že jsem si už ani nemohla kleknout. Hráli jsme těch zápasů fakt hodně a byly dlouhé. Každopádně kluci JT bohužel v osmifinále vypadli se Zechersmeterrlinde a nakonec se umístili 11. My se Sábou jsme uhrály 14. místo a kluci Seshivany podle plánu ovládli spodní bracket a skončili 33. Finále mezi kolíňáky bylo zase skvělou podívanou a snažili jsme se ho skoro celé natočit. Nakonec vyhráli Optici, ale Lukas ze Zecheru měl pravděpodobně zlomené žebro, se kterým celý turnaj uhrál. Velký respekt. No a my jsme se Sábou vyhrály 1. místo v kategorii žen – takže první Pro sety doma. 🙂

Bylo nám líto odjet, ale museli jsme a po 4. hodině jsme vyrazili do Čech. Bohužel nám po cestě došel benzín, tak jsme si to ještě prodloužili. 😀 Ale dorazili jsme v pořádku a plni zážitků. Sestříhali jsme pro vás krátký sestřih a k tomu i delší video, něco jako vlog. Tam občas i něco říkáme. 🙂 Snad se vám obě budou líbit a těšíme se, že se příští rok vypravíme zase a třeba i v početnější grupě.