Jak hrát

Rychlý, zábavný a návykový. Roundnet se naučíš snadno, ale neustále máš co zlepšovat. K tomu všemu ti stačí jeden Spikeball set, 4 hráči a louka, pláž, zahrada nebo tělocvična – zahraješ si téměř kdekoliv. Jak na to:

  1. 2 na 2, Spikeball set uprostřed, hřiště i kreativita bez hranic. Hrajem!
  2. Hru začínáš nadhozením a odpalem míče na síť (nataženou dlaní stejně jako při volejbale) na protihráče stojícího na opačné straně setu. V tu chvíli se stírají pevné pozice hráčů, pohybovat se můžeš kdekoliv kolem setu.
  3. Protihráč má k dispozici maximálně 3 doteky než míč odpálí na síť tak, aby ho tvůj tým nedokázal zpracovat. Výměna probíhá dokud někdo z týmu míč nepokazí.
  4. Bod se počítá, pokud míč dopadne na konstrukci setu (rimmer), na zem nebo se dvakrát po sobě dotkne sítě.

Možná to zní složitě, ale věř, že není. Za pár minut si všichni zahrajete a dost možná nebudete chtít přestat. A pro fajnšmekry existují i oficiální turnajová pravidla, podle kterých se řídíme na tréninkách a turnajích.

Přidej se k nám!

Zaujalo tě to to? Jsi začátečník, který by se chtěl roundnet naučit nebo už pokročilý hráč, který by chtěl svoji hru posunout a zlepšit se? Pak se k nám přidej na trénink, který pořádáme každou středu v Praze, případně máme i menší skupiny po celé republice, kde rádi nové tváře uvidí. Vše potřebné najdete na stránce Přidej se k nám.

Jaký pořídit Spikeball set?

Na našich stránkách najdete celkem 3 druhy setů, které si můžete pořídit. Jaké jsou mezi nimi rozdíly? Rookie set: Pokud plánujete Spikeball set pořídit dětem, je to rozhodně volba číslo 1. Větší míček i celá konstrukce setu usnadňuje hru především úplným záčatečníkům. Standard set (Combo Meal Spikeball Set): Váháte-li, jaký typ koupit pro sebe nebo kamarády, kteří si čas od času chtějí zahrát, ale nepotřebují profi set, pak je Standard set pro vás jako dělaný. Tři míčky společně se setem v příjemném vakem na záda můžete přibalit na kteroukoliv dovolenou. Pro set: Pokud už berete roundnet trochu vážněji nebo byste chtěli to nejlepší, co je na trhu dostupné, pak pro vás máme Spikeball Pro set. 2 vroubkované míčky pro vytvoření co nejlepšího spinu, bytelná konstrukce, měřák míčku, pumpička a pohodlný batoh na záda jsou nutností každého turnajového hráče.

Roundnet vs. Spikeball?

Malé vysvětlení pro ty, kterým není jasný rozdíl mezi roundnetem a Spikeballem. Roundnet je obecný název pro náš sport – na ten se nikdy nebudou vztahovat žádná vlastnická práva, zatímco Spikeball je název americké značky, která prodává vybavení na roundnet. How cool is that?