California dreaming / USA 2018

Dlouho jsme o tom přemýšleli, a tak jsme to konečně udělali. Koupili jsme si letenky a náš výlet do Ameriky začal nabírat jasnější směr. Příjezdovou destinaci jsme zvolili San Francisco, a to z celkem rozumného důvodu – hned první víkend našeho pobytu se tady konal Spikeball West Tour Stop. No a proto jsme vlastně do USA hlavně jeli, no ne?

Cesta byla dlouhá, přiletěli jsme po bezmála 30 hodinách do San Francisca a ubytovali jsme se v (pro nás super americkým) hostelu nedaleko centra. Během dvou dnů jsme prošli skoro všechno, co jsme si naplánovali a ve čtvrtek i pátek jsme se sešli s klukama ze SF. Oba dny jsme šli an trénink na Ocean Beach. Teda foukalo tam ve čtvrtek fakt strašlivě, ale nějak to nikomu nevadilo a víc než hoďku jsme hráli. Další den byl předturnajový warm-up společně s většinou účastníků turnaje a mimojiné se tam objevil i Chris Ruder – zakladatel Spikeballu. Bylo fajn ho poznat a popovídat si. Po tréninku jsme šli na fantastickou večeři a nemohli jsme se dočkat turnaje.

Samotný turnaj se odehrával taky na Ocean Beach, obrovské pláži na západním pobřeží San Francisca. Účastnilo se celkem 118 týmů ve 3 kategoriích – Advanced, Intermediate a Womens. My jsme hráli za “Czech Ambassadors” v Advanced kategorii. Pravda, už dávno nejsme v Česku nejlepší a sami jsme byli trochu nejistí, jestli je to dobrý nápad, ale všichni říkali, že rozhodně je lepší hrát proti lepším než horším. Ráno jsme se zaregistrovali a nalosovali jsme si B pool play s celkem 7 tými. Při zahájení zmínili, že jsme přijeli až z Čech, dokonce Chris vyprávěl o tom, jak máme v Česku mini PJ (alias Najmič) a že všichni přijedou na Evropu, kterou budeme příští rok pořádat. Rozehřáli jsme se a šli jsme na to. Pool play byl cca na 1-2 hoďky, hrálo se teda systémem každý s každým na 1 set do 15 bodů. Myslím, že jsme všechny naše zápasy prohráli (:D nějak nám to nesedlo, no), ale bylo to o prsa! Nicméně Pro hráči se tohoto neúčastnili – ti měli vlastní pool play.

Když jsme vypadli, bylo už jen na nás, jestli chceme do cancellation bracket nebo ne. Vzhledem k tomu, že jsme vám chtěli všechno dokumentovat na video a dělat rozhovory, jsme se celkem jednohlasně rozhodli, že nám pool play docela stačil. Během celého dne jsme natáčeli všechno, co šlo a k tomu jsme udělali dalších 10 rozhovorů s různými týmy (ať už Pro nebo Advanced hráčů). Ten den bylo navíc fakt nádherné počasí – slunečno 25°C. No tak uznejte, to je prostě na SF (kde jinak opravdu často prší a fouká a je mlhavo) naprostá nádhera.

Během dne bylo v rámci turnaje několik her, v kterých jsme mohli něco vyhrát. Například hra o nejlepší podání nebo stříhací hra (kámen, nůžky, papír). To se nám teda celkem líbilo a asi si vezmeme inspiraci pro naše další turnaje. Odpoledne se pak už semifinálová a finálová utkání natáčela na živé vysílání s komentátory. Prostě, amíci to uměj. Bylo to dobrý. A semíčka a finále byly naprosto skvělý. Nakonec turnaj vyhráli Point Loma Spike, kluci ze San Diega, kterým jsme asi nejvíc drželi palce.

Afterparty se konala ve stejné restauraci, jako jsme byli den předtím. Ještě jsme si popovídali se spoustou hráčů a s Chrisem, který měl obrovskou radost z trika, které jsme mu věnovali. Mimochodem ty trika, to byla taky celkem legrace. Málem jsme neměli co na sebe, ale hlavně, že jsme měli 30 triček pro amíky :D. Každopádně after byla skvělá, pili jsme jak jinak než Ipu a dali si samozřejmě bbq křidýlka, který byly super.

Když jsme se vzbudili, byli jsme sice rozbití jak cikánský hračky, ale bylo nám skvěle. Vůbec jsme netušili, že to všechno takhle klapne. Počasí, turnaj a prostě všechno. Ještě ten den jsme střihli video, které se doufáme všem líbilo, mrkněte na odkaz (jedno je střih celého turnaje a jedno jsou rozhovory s různými týmy a dalšími osobnostmi Spikeballu).

V pondělí jsme si půjčili auto a vyrazili na naši cestu po Pacific Coast Highway. To byla nádhera teda. Celou dobu jsme jeli po silnici podél pobřeží a kochali se. Asi jsme to mohli tušit, že to bude hezký, ale stejně nás to každý den překvapilo. Jedna z našich zastávek byla i Santa Barbara, kde jsme se potkali s Wabi Sabi – Prestonem a Jarrattem. Preston nás vzal na horu, kde byl nádherný výlet na celou SB a pak i na nejvyhlášenější burrito ve městě. Docela mile nás překvapil, tak moc, až se nám ze SB vůbec nechtělo.

Nicméně naše cesta pokračovala až do Oceanside, kde jsme odevzdali auto a potkali jsme se s Adrianem – američanem z Iowy, který nás před dvěma lety kontaktoval na facebooku, že bude v Praze a jestli se potkáme. Potkali jsme se a pak taky následující rok, kdy jsme Adriana i jeho ženu dva dny za sebou provázeli Prahou. A když jsme mu psali, že pojedeme do Kalifornie, nelenil a řekl, že se potkáme a přijede. A tak přijel, vyzvedl nás a celý týden se o nás se svou rodinou staral. Nejprve jsme měli pronajatý luxusní dům na pobřeží – vyšli jsme na terasu a po schodech přešli k oceánu. To byla fantazie, nikdy by mě nenapadlo, že budu usínat a poslouchat vlny oceánu. Jeho rodiče nás každý den překvapili nějakým novým a nepoznaným mexickým jídlem (Adrian je totiž mexičan vyrůstající v Americe od dětství). Nebíčko v tlamičce, to mi věřte – taco na tisíc způsobů, grilované maso, palačinky, snídaňové burrito a prostě, báječná gastronomie.

Po víkendu jsme se přesunuli do jejich domu kousek od San Diega a podnikali jsme výlety okolo. Jeden z nich byl i za Point Loma na pláž v San Diegu. Během dopoledne jsme si skvěle zahráli s Kennym a jeho kamarádem a ještě natočili nějaké tipy. V Casa de Brambila jsme zůstali až do pátku než jsme se přesunuli zase zpátky do San Diega. A to proto, že jsme chtěli jít na baseball – San Diego Padres. To byl fakt zážitek, plné tribuny fanoušků a samozřejmě show okolo. Vyhrála jsem čepici v loterii a žila jsem z toho až … no vlastně z toho žiju doteď. Následující den už jsme se museli pobřežním vlakem přesunout do Los Angeles, kde jsme se naposled vyspali a vyrazili zpátky do Čech.

Jetlag byl mohutný (v Kalifornii je -9 hodin), ale z našeho výletu za velkou louží žijeme doteď. Zažili jsme toho spoustu a máme fantastické vzpomínky. Zároveň jsme se inspirovali spoustu věcí nejen na turnaji, ale i ve hře samotné. Pokusíme se všechny nabyté zkušenosti předávat dál. Snažili jsme se dokumentovat všechno, co šlo, tak můžete mrknout na hrstku fotek v galerii, které jsme pořídili. A samozřejmě na videa, která jsme pro vás udělali.

Snad se vám naše krátké shrnutí líbilo a třeba jste se i vy dozvěděli něco nového. Mějte se a brzy naviděnou.

Gabča