Do Kolína nad Rýnem

Celkem dlouho jsme pokukovali, do jakého státu se podíváme na turnaj. A konečně se nám to podařilo! O víkendu 14.-16. července jsme si udělali výlet do Westerwalderu, kousek jižně od Kolína nad Rýnem. Tenhle turnaj organizovala roundnet partička z Kolína nad Rýnem. Některé z nich už jsme poznali na našem Vánočním turnaji, kde celkem překvapili, když celý turnaj vyhráli. Každopádně tenhle turnaj plánovali už dlouho a my jsme tak nějak tušili, že to bude dobrý.

Vyrazili jsme v pátek z Prahy ve složení Gabča, Kuba, Dominik a Vašek (Average Joe’s) a Adéla (Czech Chicks s Gabčou). Kuba se zhostil funkce Head Coache a podpory týmu ve všech ohledech. Cesta trvala celkem krátce, za nějakých sedm hodin jsme byli na místě. Konalo se to za malým městem na velkém písečném hřišti. Hned u něj byly chatky se zázemím a kousek níž prostor na stanování. Tam jsme vyskládali naše pokojíčky a rovnou šli zkoušet kvalitu písku. V pátek ještě trochu pršelo a teplo úplně nebylo, ale i tak to bylo hratelné.

V sobotu jsme vyrazili na snídani, kterou připravovali kolíňáci. Celkem mile nás překvapili – připravili kávu, čaj, pečivo se sladkým nebo slaným, nějaké ovoce a buchty. Tak jsme se najedli a společně prošli strategii hry. Na turnaj se přihlásilo celkem 32 týmů a hrálo se systémem Swiss draw. Pokaždé bylo 16 zápasů (8 v první skupině, po dohrání dalších 8 v další skupině). Podle výhry, remízy nebo prohry každý tým získaval body a posouval se v tabulce níž nebo výš. Oba naše týmy – holky i kluci, se dostali do nejlepší šestnáctky. Nutno říct, že na turnaji byly fakt hodně vyrovnané týmy. Každý zápas byl náročný a jediný míč nebyl zadarmo. Po probojování se do nejlepší šestnáctky jsme ještě odehráli každý jeden zápas, bohužel oba týmy jsme narazili na velmi kvalitní soupeře a dál už jsme to nezvládli. Každopádně finálová utkání byla fakt super – všichni jsme sledovali a užili jsme si to, protože kluci hráli skvěle. Czech Chicks nakonec vyhrály holčičí kategorii, a tak jsme si odvezly krásný dřevěný pohár.

Suma sumárum – parta z Kolína připravila skvělý turnaj, poznali jsme několik nových týmů a myslím, že jsme si tenhle víkend více než užili. Už se těšíme, až tam pojedem zase příští rok. A pokusíme se být zase o něco lepší. Tak mrkněte na fotky, které ale najdete i na Westerwalder Open – fotogalerii na facebooku, kde jsou úplně všechny.

 

Rozehřívačka za pátečního deště

 

Pár setů, no
Soren, nejkreativnější hráč v Evropě

 

Steve a Lukas – vítězové turnaje
Czech Chicks – Gabča s Áďou, nejlepší holčičí tým turnaje