European Roundnet Championship 2018

Letošní evropský šampionát se konal v Londýně. Celkem nešťastně se termín a místo měnilo asi 2 měsíce před původním datem, proto většinová část naší výpravy nakonec do Londýna nedorazila. My jsme na místo dorazili už v pátek ráno. Ten den večer jsme se sešli s klukama z Kolína a Rakouska a chvíli jsme potrénovali v Regent parku.

Druhý den ráno jsme se přesouvali na Hackney Marshes, kde vedle sebe leží několik desítek fotbalových a jiných hřišť. Byli jsme všichni rozřazeni do celkem 10 skupin (po cca 7-8 týmech) v rámci pool play, kde hrál každý s každým do 15 bodů. Pak následoval horní a dolní pavouk – Streetgang postupil celkově ze 2. místa a my jsme s Kubou s naším semi-retired týmem postoupili asi z 33. místa do spodního pavouka. Kluci postoupili do čtvrtfinále, kde narazili na poláky Janka a Aleka (kteří mimochodem byli na letošním kempu a pořád o něm básní). Naši kluci kvůli zpožděnému letadlu dorazili do ubytování asi ve tři ráno, což se na jejich stavu v den turnaje docela podepsalo. Tenhle zápas skončil 2:1 pro poláky a bylo to velmi těsné, ale Janek s Alekem měli nakonec o trochu více sil. Každopádně hrál Streetgang skvěle a i když nepostoupili do semifinále, rozhodně by se ani tam neztratili. Nakonec se do semifinále dostali Bar Brothers a Optici z Německa, Tom a Tom z Británie a už zmiňování Alek s Janekem z Polska. Semifinálové utkání mezi Brity a Optiky byla fakt skvělá podívaná a velmi všechny překvapilo, když britové vyhráli a posunuli tím dosavadní mistry Evropy do boje o 3. a 4. místo. Britové pak svoji formu potvrdili ve finále a nakonec celý šampionát vyhráli, na 2. místě skončili Bar Brothers, Optici na 3. a kluci z Polska na 4. Suma sumárum to byl hezky zorganizovaný turnaj, výkony týmů jdou pořád nahoru a je víc a víc na co koukat. Na naše kluky jsme více než pyšní, vzhledem k jejich věku se rozhodně nemají za co stydět a my se už teď nemůžeme dočkat, co předvedou na příštích turnajích.

Ještě ten den jsme měli společnou schůzku ambasadorů s Joelem Grahamem (američan starající se o mimoamerický trh). Řešili jsme hned několik témat. Zatím vám nechceme říkat, jak jsme s čím daleko a co jak bude, ale alespoň vám rádi řekneme témata, která jsme řešili:

  • Kdo bude organizovat a kde bude mistrovství Evropy 2019
  • Společný web/platforma pro turnaje a zapisování se na ně
  • Vytvoření série evropských turnajů na trochu oficiálnější bázi
  • Jak nejlépe spojit evropské dění ve Spikeballu s Amerikou a jinými státy
  • Prodej více Spikeball merch produktů v Evropě

Všechno aktuálně řešíme ve společných konverzacích a jakmile budeme mít novinky, hned to s vámi budeme sdílet. To je od nás a krátkého reportu z Londýna asi všechno, mrkněte na pár fotek a mějte se pěkně, zase brzy nad síťkou.

Gabča

Evropa 2018
Streetgang při rozcvičce
Vítězové šampionátu
Meeting evropských ambasadorů