Blog

Prague Spikeball Open 2018

Rok se s rokem sešel a zase nás čeká největší Spikeballová akce sezóny – Prague Spikeball Open 2018. Uskuteční se stejně jako minulé ročníky v Dejvicích na stadionu mládeže. Hrajeme ve 2 kategoriích, takže si zahrají jak začátečnící, tak pokročilí. Startovné za tým je 550 Kč a mimo nejlepších českých týmů se zúčastní i týmy z jiných evropských zemí – Německa, Polska, Rakouska nebo třeba Belgie. Koncovka večer na afterparty je samozřejmostí. Registrovat se můžete stále na bit.ly/psbo2018registrace. A kdybyste chtěli sledovat aktuální dění okolo turnaje, mrkněte na facebookovou událost.

 

Mějte se a brzy se vidíme! (a samozřejmě kdybyste měli akékoliv otázky, napište nám tady do chatu nebo na maila, odpovíme co nejdříve to půjde).

 

G.

California dreaming / USA 2018

Dlouho jsme o tom přemýšleli, a tak jsme to konečně udělali. Koupili jsme si letenky a náš výlet do Ameriky začal nabírat jasnější směr. Příjezdovou destinaci jsme zvolili San Francisco, a to z celkem rozumného důvodu – hned první víkend našeho pobytu se tady konal Spikeball West Tour Stop. No a proto jsme vlastně do USA hlavně jeli, no ne?

Celý článek

Indoor Spikeball Masters 2018

Poslední víkend v lednu se konal velký zimní turnaj v Kolíně nad Rýnem. Více než 50 týmů se setkalo ve velké hale místní univerzity. Za nás nastoupily celkem 4 týmy – Average Joe’s (Dominik a Vašek), Streetgang (Matěj a David), SisBro (Adéla a Matěj) a Czech Roundnet Fellaz (Gabča a Kuba).

První várka dorazila do Kolína už ve čtvrtek, várka č.2 v pátek. První den jsme se ubytovávali do apartmánu a na trénink jsme tak nestihli dorazit. Následující den byl v osm ráno sraz v hale. Hrálo se systémem Swiss Draw – v sobotu celkem 8 zápasů na 3 sety do 11. Podle toho se udělalo předběžné pořadí. Následující den se nasazovalo 32 týmů do vypadávacího pavouku a ostatní hráli swiss draw o konečné umístění. Všechny naše týmy se dostaly do best 32. Na 23. místě skončili Czech Roundnet Fellaz, na 16. místě skvělým výkonem SisBro, na 7. místě Streetgang a na 6. Average Joe’s. I když si především kluci mysleli na víc, odehráli skvělé zápasy a jsme na všechny pyšní, protože do jednoho předvedli super výkony.

No a vy se můžete mrknout na krátké video, které jsme z našich záběrů sestříhali:

Czech Roundnet

Roundnet neboli Spikeball – rychlý, zábavný a návykový. Nový sport pro každého, má jednoduchá pravidla a zahraje si ho každý. K tomu všemu stačí jeden Spikeball set, čtyři hráči a louka, zahrada nebo tělocvična. Na našem webu můžete pořídit kompletní vybavení a dozvědět se všechno potřebné, co ke hraní potřebujete.

Prague Spikeball Open 2017

Rok se s rokem sešel a my jsme hostili letos už třetí Prague Spikeball Open. Dali jsme si na tomhle turnaji celkem záležet, protože ho považujem za highlight sezóny. Navíc jsme čekali německou výpravu, tak přece jsme jim museli ukázat, jak skvělý turnaj v Česku umím udělat.

Celý článek

Roundnet sport vs. Spikeball

Tak co z toho? Je to to samé, ale vlastně ne tak úplně. Roundnet je obecný název pro náš sport – na ten se nikdy nebudou vztahovat žádná vlastnická práva, zatímco Spikeball je název americké značky, která prodává vybavení na roundnet. How cool is that?

Do Kolína nad Rýnem

Celkem dlouho jsme pokukovali, do jakého státu se podíváme na turnaj. A konečně se nám to podařilo! O víkendu 14.-16. července jsme si udělali výlet do Westerwalderu, kousek jižně od Kolína nad Rýnem. Tenhle turnaj organizovala roundnet partička z Kolína nad Rýnem. Některé z nich už jsme poznali na našem Vánočním turnaji, kde celkem překvapili, když celý turnaj vyhráli. Každopádně tenhle turnaj plánovali už dlouho a my jsme tak nějak tušili, že to bude dobrý.

Celý článek